top of page
  • rafalolejnik5

Zakończenie pierwszego etapu naboru gmin

Zaktualizowano: 18 sty 2023

Wdrożenie transregionalnego projektu badawczo-rozwojowego „INTELIGENTNA POLSKA” EKOPARK S.A. (PLPRIPK00018)RB-W_ASO: Zakończenie pierwszego etapu naboru gmin do wdrożenia transregionalnego projektu badawczo-rozwojowego „INTELIGENTNA POLSKA”


Data: 2021-10-29 Firma: EKOPARK SPÓŁKA AKCYJNA Spis treści: 1. RAPORT BIEŻĄCY

 

Spis załączników:

Znaleziono 2 załączniki

list_intencyjny1
.pdf
Pobierz PDF • 2.02MB
list_intencyjny_2
.pdf
Pobierz PDF • 2.02MB

Arkusz: RAPORT BIEŻĄCY

 

Nazwa arkusza: RAPORT BIEŻĄCY


KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

 

Raport bieżący nr 32 2021

 

Data sporządzenia: 2021-10-29

 

Skrócona nazwa emitenta

 

EKOPARK S.A.

 

Temat

 

Zakończenie pierwszego etapu naboru gmin do wdrożenia transregionalnego projektu badawczo-rozwojowego "INTELIGENTNA POLSKA"

 

Podstawa prawna

 

Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

 

Treść raportu:

 

Zarząd Spółki EKOPARK S.A. z siedzibą w Warszawie _Emitent_ informuje, że w dniu 29 października 2021 r. Emitent zakończył pierwszy etap naboru gmin do realizacji projektu: "INTELIGENTNA POLSKA", mającego na celu budowę ogólnopolskiej sieci Inteligentnych Terminali Komunikacyjnych _ITK-POINT_ wraz z multiaplikacją "PIM-Inteligentna Polska". Celem realizacji projektu jest integracja trans regionalna – za pomocą przygotowanej aplikacji - szeroko pojętych funkcji komunikacyjnych i usługowych z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii oraz "inteligentnych technologii", w przestrzeni publicznej.


W pierwszej turze listy intencyjne dotyczące wdrożenia pilotażowych 12 ITK-Point podpisały gminy: Nowe Miasto Lubawski, Kurzętnik, Nieszawa i Lubicz. Szacunkowa wartość wdrożenia to ok 12 mln zł. Zawarcie umów wykonawczych może nastąpić pod warunkiem uwzględnienia w budżetach samorządów środków finansowych na ITK-Point w roku 2022. Intencją stron jest postawienie w ww. gminach pierwszych 12 ITK Point w I półroczu 2022 roku.


W ramach projektu "INTELIGENTA POLSKA" Emitent szacuje, iż do roku 2025 możliwa będzie budowa sieci 9 tysięcy ITK-Point w całym kraju.


ITK Point to nowoczesny, autonomiczny, zasilany własną "zieloną energią" punkt komunikacyjny, stanowiący jednocześnie przystanek autobusowy, punkt dostaw i odbioru _paczkomaty, foodomaty, bankomaty, wpłatomaty, opłatomaty i inne_, lokalny hot spot, punkt ładowania pojazdów _w tym samochodów elektrycznych_ i urządzeń elektrycznych, punkt sharingu pojazdów, zarządzany zintegrowanym multisystemem "PIM – Inteligenta Polska", wpisujący się w szeroko pojętą strategię ekologicznego rozwoju.


Wdrożenie systemu Inteligentnych Terminali Komunikacyjnych "ITK-Point" wraz multiaplikacją "PIM-Inteligentna Polska" prowadzone jest przez Centrum Badawcze EKOPARK jako operatora Programu Certyfikacji Bezpieczeństwa OZE i Nowych Technologii _CBOiNT_ i monitorowane jest przez KEZO Centrum Badawcze Polskiej Akademii Nauk, co pozwala na połączenie potencjałów wszystkich interesariuszy projektu.


Program CBOiNT został powołany do życia z dniem 01 luty 2021 przez: Instytut Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk _KEZO Centrum Badawcze PAN_, Centrum Badawcze EKO- PARK, Polski Program Elektryfikacji Motoryzacji _PPEM_ i fundację straży pożarnej CFBT.PL Celem CBOiNT związku z dynamicznym rozwojem technologii szeroko pojętego OZE oraz inteligentnych rozwiązań w budownictwie i energetyce jest między innymi rekomendowanie technologii i dobrych praktyk wykonawstwa w przestrzeni publicznej.


Profil realizowanych w tym zakresie oraz innych planowanych innowacyjnych projektach z udziałem PAN zdecydowały o zmianie planów rozwoju Emitenta, o czym Spółka informowała we wcześniejszych raportach bieżących.


Zarząd Spółki uznał niniejszą informację za poufną, mając na uwadze łączną wartość kontraktów objętych listami intencyjnymi zawartymi w ramach pierwszego etapu naboru gmin do projektu "Inteligenta Polska", który stanowi również kolejny istotny krok milowy w realizacji przez Spółkę planów biznesowych, związanych z rozwojem Spółki w obszarze "inteligentnych technologii", z wykorzystaniem źródeł energii odnawialnej i wyników prowadzonych prac badawczo- rozwojowych.

 

Załączniki

 

Pliki:

list_intencyjny1
.pdf
Pobierz PDF • 2.02MB
list_intencyjny_2
.pdf
Pobierz PDF • 2.02MB
 

Opis

 

Nazwa arkusza: MESSAGE (ENGLISH VERSION)

MESSAGE _ENGLISH VERSION_

 

Nazwa arkusza: INFORMACJE O PODMIOCIEEKOPARK SPÓŁKA AKCYJNA

 

_pełna nazwa emitenta_

 

EKOPARK S.A.

 

_skrócona nazwa emitenta_ _sektor wg. klasyfikacji GPW w W-wie_

 

02-486 Warszawa

 

_kod pocztowy_ _miejscowość_

 

Aleje Jerozolimskie 214

 

_ulica_ _numer_

 

+48 56 622 05 46 +48 56 622 05 46

 

_telefon_ _fax_

 

_e-mail_ _www_

 

503-00-77-990 360397688

 

_NIP_ _REGON_

 

Nazwa arkusza:

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

 

Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis

 

2021-10-29 Robert Olejnik Prezes Zarządu Robert Olejnik

 

Identyfikator raportu ct9oscrwj1

 

Nazwa raportu RB-W_ASO

 

Symbol raportu RB-W_ASO

 

Nazwa emitenta EKOPARK SPÓŁKA AKCYJNA

 

Symbol Emitenta EKOPARK S.A.

 

Tytuł Zakończenie pierwszego etapu naboru gmin do wdrożenia transregionalnego projektu badawczo-rozwojowego „INTELIGENTNA POLSKA”

 

Sektor

 

Kod 02-486

 

Miasto Warszawa

 

Ulica Aleje Jerozolimskie

 

Nr 214

 

Tel. +48 56 622 05 46

 

Fax +48 56 622 05 46

 

e-mail

 

NIP 503-00-77-990

 

REGON 360397688

 

Data sporządzenia 2021-10-29

 

Rok bieżący 2021

 

Numer 32

 

adres www

 

Serwis Ekonomiczny Polskiej Agencji Prasowej SA 2021 Copyright PAP SA - Wszelkie prawa zastrzeżone.

11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Podpisanie umowy z PVStop International Pty Ltd

Podpisanie umowy z PVStop International Pty Ltd na produkcję i dystrybuuję gaśnicy do paneli słonecznych. Zarząd spółki EKOPARK S.A. z siedzibą w Warszawie (Emitent) informuje, że w dniu 25 listopada

Korekta informacji otrzymanej od akcjonariusza Spółki

Zmiana dotychczas posiadanego udziału w ogólnej liczbie głosów EKOPARK S.A. (PLPRIPK00018) RB-W_ASO: Korekta informacji otrzymanej od akcjonariusza Spółki o zmianie dotychczas posiadanego udziału w og

Comments


bottom of page